Smile osallistui legendaariseen Leo Komarov Cupiin

25.06.2019 | Ajankohtaista

Smile oli mukana legendaarisessa golftapahtumassa, Leo Komarov Cup:ssa Espoossa 12.6.2019. Leo Komarov Cup on hyväntekeväisyysgolftapahtuma, jolla tuetaan Iceheartsin toimintaa. Icehearts ry on valtakunnallinen järjestö, jonka filosofia perustuu pitkäkestoisen tuen antamiseen lapsille ja perheille joukkueurheilun toimintamallien kautta. Iceheartsin tavoitteena on ennaltaehkäistä syrjäytymistä, edistää sosiaalisia taitoja ja luoda lapsille pitkäkestoinen ja turvallinen aikuisen läsnäolo läpi kasvun nivelvaiheiden. Leo Komarov Cup pelattiin Ryder Cup -tyylisenä joukkuekilpailuna Espoon Golfkentällä 12.6. Smileä edustamassa oli aluepäällikkö Ilkka Kasurinen Smilen asiakkaiden kanssa.  Myös Leo Komarov oli tapahtumassa mukana pelaajana. Tapahtuman tuotot menevät Icehearts-yhdistyksen leiritysten ja koulutusten tukemiseen. Jos yhdistyksen toiminta ei ole entuudestaan tuttua, lue lisää Icehearts ry:stä ja heidän toiminnastaan tästä.

 

Leo Komarov & Amerikka-joukkue voittopokaalin kanssa.

 

”Smile haluaa olla tukemassa nuorten kasvua sekä mahdollisuuksia harrastaa. Haluan Smilen puolesta kiittää Icehearts ry:tä onnistuneesta tapahtumasta ja tärkeästä työstä, jota he tekevät nuorten hyväksi!” Smilen toimialajohtaja Jimi Helin kiteyttää.

 


Tarkista avoimet työpaikat tästä tai jätä avoin hakemus!